fbpx

Kas labiau tinka vestuvėms: sodybos nuoma ar restoranas?

Tokį klausimą vestuvių fotografai girdi nedažnai, tačiau kartais girdi. Atsakymas yra vienareikšmiškas – sodybos nuoma. Kaimo turizmo sodybos – pati tinkamiausia vieta rengti jūsų vestuves ir štai kodėl.

Gamtoje – natūraliau

Norime mes to, ar nenorime, esame gamtos vaikai. Lietuva visada garsėjo savo gamtos grožiu. Šalia gamtos užaugome visi, net ir didžiausi miestiečiai, todėl kaimo turizmo sodyba vestuvėms tinka net ir labai. Juk grįžtame į gamtą per savo svarbiausią gyvenimo šventę. Galime čia prifantazuoti daugybę simbolių, pavyzdžiui, gamta = nauja gyvybė, tačiau akivaizdu viena – visi gamtoje jaučiasi kur kas geriau, nei miesto apsuptyje.

Gamtoje – geresni kadrai

Iš fotografo perspektyvos taip pat sodybos nuoma yra geresnis pasirinkimas, nes gamtoje galima padaryti daug gražių kadrų. Čia natūralus apšvietimas, didelės erdvės, šešėlių gausa. Restorane viso to gali nebūti, nes jaunajai teks konkuruoti su tam tikrais dekoro elementais – baltais šviestuvais, stalais ar kitomis kompozicijomis. Sodyboje tokių pašalinių trukdžių nėra, o taip pat ir galimybės fotografuoti atsiveria kur kas platesnės.

Kaimo turizmo sodybose randame daugybę įdomių rekvizitų, pavyzdžiui sūpynių, vežimų, akmenų, ratų, senovinių padargų. Visa tai neįkainojamas turtas kiekvienam fotografui, nes prie jų pavyksta patys gražiausi kadrai, kuriuos atsiminsite visą gyvenimą.

Kaimo turizmo sodybos įpareigoja…

…karti piršlį. Taip, lietuviškos vestuvių tradicijos vis dar gajos ir tarp miesto žmonių. Ypač jų laikomasi tada, kai vienas iš jaunųjų yra užsienietis. Tada kita pusė visaip stengiasi parodyti savo šalies tradicijas. Viena iš tokių tradicijų yra piršlio korimas. Tiems, kas apie šią tradiciją žino mažai, priminsime, kad piršlys (svotas) yra apkaltinamas baisiomis melagystėmis ir nuteisiamas myriop pakariant. Jis turi pasakyti atsisveikinimo kalbą, padovanoti pamergėms piršlio ašarų ir kraujo (butelis baltos ir „spalvotos“ degtinės ar vyno), o tada yra pakariamas. Bet piršlys nebūtų sukčius ir apgavikas, jei nesugebėtų išsisukti. Iš tikrųjų pakariama iškamša, o tikrasis svotas įsitrina tarp svečių ir išlieka nepaliestas.

Kaimo turizmo sodyboje atsiranda ir kur tą piršlį pakarti ir budeliai randa įvairių „kankinimo“ instrumentų (šakių, kirvių, grėblių ir t.t.). Taip pat kaimo turizmo sodyboje atsiranda vietos ir galimybių įgyvendinti kitas tradicijas, pavyzdžiui, jaunųjų sutiktuvės ir pasiruošimo bendram gyvenimui išbandymas. Tada jaunoji plauna minkštai virtu kiaušiniu išteptą lėlę ir uždeda jai sauskelnes, o jaunikis kapoja malkas arba daro kitus ūkio darbus, kad įrodytų, kad yra tikras šeimininkas ir pasiruošęs žmoną išlaikyti. Patikėkite, fotografai mato labai daug įvairių ir unikalių tradicijų, kurių fiksavimas yra itin malonus ir intriguojantis. Po keleto metų tos tradicijos atmintyje iškyla tik nuotraukų dėka, todėl tokios tradicijos visada yra labai geras dalykas.

Kaimo turizmo sodybos trūkumai

Kaimo turizmo sodybos nuoma kartais gali būti ir trūkumas. Jei jaunieji nori itin prabangios ir „elito vakarėlio“ atmosferos, sodyba su savo medine apdaila ir suolais to duoti tikrai negali. Tik prabangus restoranas ar viešbutis tokią gali suteikti. Kitas trūkumas yra atstumas nuo miesto. Jei dauguma svečių nevažiuoja savo transportu, tai mieste jiems švęsti vestuves yra kur kas geresnis variantas, nes kaimo turizmo sodybos paprastai būna atokiau nuo miesto.

Tai menkniekiai lyginant su ta turininga aplinka, kurią gali turėti kiekvieni jaunavedžiai. Taigi, sodybos nuoma laimi prieš restoranus rezultatu 3:1.