fbpx

Kiek kainuoja vestuvių fotografas?

Vestuvės – viena svarbiausių gyvenimo švenčių, tad, natūralu, kad jei ruošiamasi ypač atsakingai. Tačiau tai pasireiškia ne tik itin kruopščiu šiai šventei reikalingų paslaugų bei gaminių atrinkimu – ne ką mažiau atsakingai yra planuojamas ir šventei skirtas biudžetas. Ir nors vieni jaunavedžiai biudžetui taiko daugiau apribojimų, kiti – mažiau, dėmesį verta atkreipti į tai, kad visgi visi, planuojantys šią šventę, nori kuo tiksliau žinoti, kiek galėtų kainuoti viena ar kita paslauga. Vestuvių fotografas – taip pat ne išimtis: juk visi norim aukščiausios kokybės, itin gražių nuotraukų. Taigi, nieko keista, kodėl daugelis siekia sužinoti, kiek kainuoja šio specialisto paslaugos. 

Atsakant į klausimą, kiek teks atseikėti šiam specialistui, pirmiausia norisi paskelbti puikią žinią, dėl kurios visi jaunavedžiai galės lengviau atsikvėpti – kainų amplitudė yra ypač plati: nuo kelių šimtų iki tūkstančio kelių šimtų eurų. Taigi, viena vertus, belieka tik pridurti, kad visi, kurie planuoja susituokti, tikrai ras sau tinkamiausią variantą. Kita vertus, natūraliai kyla klausimas: o kodėl kainos tokios įvairios? Tam yra tikrai ne viena priežastis ir netrukus apžvelgsime pagrindines. 

Viena iš priežasčių, kodėl kainos yra tokios skirtingos, tai – specialisto patirtis. Kuo daugiau patirties turi sukaupęs specialistas ir kuo daugiau švenčių įamžinęs, tuo, tikėtina, daugiau kainuos jo paslaugos. Tačiau ir tai dar ne viskas – dėmesį verta atkreipti į tai, kad kai kurie šios paslaugos teikėjai veiklą vyko ne vieną – jiems padeda ir asistentas, atsakingas už rekvizitus, fotosesijų metu kuriamas kompozicijas ir t.t. Natūralu, kad tokiu atveju paslaugos kainuoja dar daugiau. 

Fotografo profesija – viena iš tų, kuri tikrai reikalauja įvairių investicijų. Visų pirma, reikia investuoti į žinias. Jei fotografas nori veiklą vykdyti profesionaliai, jis pirmiausia turi investuoti į mokymus, kurie gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Dar daugiau, ne ką mažiau svarbūs yra ir darbui skirti įrankiai – foto aparatai, tinkamą apšvietimą leidžiančios sukurti specialios lempos, nuotraukų koregavimui skirtos programos ir t.t. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad skirtingi fotografai nusprendžia investuoti skirtingas sumas. Tačiau kuo daugiau bus investuoti, tuo tikėtina, brangesnės bus ir paslaugos.