fbpx

Spalvoti dūmai – kas tai?

Spalvoti dūmai arba, kaip tai taip pat vadinami – dūmų bombas. Tai yra gana saugūs pirotechnikos gaminiai, kurie gali būti naudojami savarankiškai be didelės patirties pirotechnikos srityje. Jie ypač populiarus per renginius, šventes ir fotosesijas.  Spalvotų dūmų naudojimas yra labai paprastas. Tiesiog uždekite dagtį ir per kelias minutes storas dūmų debesis apgaubs viską aplink save gražia dūmų antklode.

Spalvotų dūmų panaudojimo galimybės

Šie „specialus efektai“ plačiai naudojama fotosesijų metu, nepaisant privalumų ir menkų trūkumų šis pirotechnikos gaminys neabejotinai sukurs unikalų, nekasdienišką vaizdą. Spalvotus dūmus lengva suderinti su turimais aksesuarais ar drabužiais. Dūmų užtaisas padeda sukurti pasakišką, slaptą atmosferą. Dažniausiai spalvoti dūmai naudojami;

  • Įmonių šventės
  • Abiturientų išleistuvės
  • Mergvakaris/bervakaris
  • Fotosesijos gamtoje
  • Koncertai, festivaliai, šou programos, sporto renginiai.

Kaip veikia spalvoti dūmai?

Įvairiaspalvių dūmų veikimo principas vienodas, nesvarbu, kiek jie bekainuotų ir koks būtų gamintojas. Tai skirtingo skersmens, dažniausiai kartoninis (kartais metalinis arba plastikinis) cilindras. Cilindro viduje yra spalvotas užtaisas, kuris užtikrina įvairių atspalvių dūminę užsklandą. Po dagčio uždegimo prasideda pirotechninio užtaiso veikimo procesas. Pirotechninis užtaisas dūmus geba skleisti vidutiniškai apie 60-90 sekundžių. Ant kiekvienos pakuotės privalomai turi būti nurodyta išsami instrukcija, paaiškintas spalvotų dūmų veikimo principas bei pagrindinės saugos taisyklės.

Spalvotų dūmų privalumas

Spalvotus dūmus dažnai galime apibūdinti kaip ryškų ir tankų tam tikros spalvos debesį, kuris gan ilgą laiką tvyro ore ir neišsisklaido. Tokio tipo pirotechnika yra vadinama skirtingai; dūminės bombos, dūminės granatos, dūmus skleidžiantis fakelas ar tiesiog spalvoti dūmai fotosesijoms.

Norintiems įsigyti spalvotų dūmų užtaisą dažnai iškyla klausimas, kaip atskirti kokybišką gaminį nuo nekokybiško, čia galime išskirti keletą kriterijų. Visų pirma derėtų atkreipti dėmesį į dūminės uždangos tankį bei užtaiso veikimo trukmę. Galima taip pat atsižvelgti į šalį gamintoją/kainą.

Dūminiai fejerverkų užtaisai yra saugesni už įprastas pirotechnikos priemones, kuriose naudojama sprogstamoji medžiaga- parakas. Šis fejerverko tipas nedega atvira liepsna todėl kelia mažesnę galimų gaisrų tikimybę

Pagrindiniai spalvotų dūmų užtaiso privalumai;

1) Išskiriamo efekto trukmė varijuoja tarp 1-2 minučių šio laiko pilnai pakanka profesionaliam fotografui padaryti keletą įsimintinų nuotraukų arba vaizdo įrašo pagalba užfiksuoti įsimintiną gyvenimo įvykį.

2) Nereikia papildomo išsilavinimo ar didelės patirties norint pasinaudoti pirotechnikos gaminiu, tiesiog padekite knatą.

3) Platus spalvinės gamos spektras užtikrina tinkamos kompozicijos sukūrimą. Galite rinktis iš ( baltos, oranžinės, geltonos, raudonos, mėlynos, žalios spalvinės interpretacijos ).

4) Dūmų užtaisas visiškai nekenksmingas jūsų plaukams, odai, todėl vartotojas gali kontaktuoti su spalvotų dūmų debesiu visiškai nevaržomai.

5) Specialus cheminis mišinys sukuriantis dūminę uždangą neturi kenksmingų toksinų, nekenkia kvėpavimo takams ir gamtai. Naudojant dūmus galima nesudėtingai paslėpti kraštovaizdžio trūkumus, tai labai svarbu esant lietingam orui ar vėlyvo rudens metu, kai dauguma medžių yra numetę lapus ir gamtai trūksta spalvingumo.

Iš neigiamų pusių galima būtų paminėti, kad stiprus vejas gali greitai išsklaidyti spalvotų dūmų debesį ir pačių dūmų kvapas šiek tiek kartus.