fbpx

Ukrainos Stačiatikių cerkvės kova už nepriklausomybę

Ukrainos Stačiatikių cerkvės kova už nepriklausomybę

Ukrainoje jau septinti metai vyksta kova už nepriklausomybę. Kova vyksta ne tik rytų Ukrainoje – kovose su Rusijos remiamais separatistais Donbase – fronto linijose aidi šūviai ir sprogimai , žūsta daugybė žmonių.

Ne mažiau nuožmi kova vyksta ir Ukrainos dvasiniame fronte. Iki 2018 metų – Ukrainos Stačiatikių Cerkvė buvo pavaldi Maskvos patriarchatui. Maskvos patriarchatas nuo seno buvo garsus itin palankiais ryšiais su Rusijos valdžia . Taigi cerkvė Ukrainoje, ypač rytų ukrainoje palaikė prorusišką liniją ir prorusiškas nuotaikas.  Nepaisant daugybės pačių patriotiškai nusiteikusių Ukrainos šventikų protestų – oficiali Ukrainos Staciatikių cerkvės pozicija ilgus metus buvo prorusiška. Ir tik 2018 metais Graikijos Patriarchas suteikė Ukrainos cerkvei nepriklausomybę – Ukrainos cerkvė tapo nepriklausoma nuo Maskvos Patriarchato .

Bet tikroji kova už ukrainiečių sielas tik prasidėjo. Tik paskelbus Ukrainos cerkvės nepriklausomybę – Maskvos patriarchatui tebeliko ištikimos apie 70 % parapijų. Bet jaunoji šventikų karta aktyviai dirba, bendrauja su žmonėmis visoje šalyje, ypač kariuomenėje ir šiuo metu 2020 m. – jau beveik 60 % parapijų perėjo nepriklausomos, patriotiškos Ukrainos cerkvės pusėn. Žmonėms svarbu ne tik politinis stabilumas, ekonominė nepriklausomybė, bet ir dvasinė ramuma.

Šiame fotografijų rinkinyje – Ukrainos Nepriklausomos Stačiatikių cerkvės  parpijų šventyklos. Fotografuota miesteliuose ir kaimuose aplink Kijevą 2020  metų sausio mėnesį. Peržvelkite kokia neįprasta mūsų akiai architektūra, kokios kartais keistos konstrukcijos, koks kartais naivus ir primityvus dekoras – bet visa tai persmelkta tikrais jausmais ir žmonių nuoširdumu – tai labai svarbu Ukrainai – valstybei besivaduojančiai iš ilgamečių okupacinių priklausomybių. Ukraina atgimsta – atgimsta ir Ukrainos dvasia.

www.letojifotografija.lt