fbpx

Ką būtina aptarti su vestuvių fotografu?

Daugeliui atrodo, kad norint įamžinti pačią gražiausią gyvenimo šventę – vestuves – pakanka tiesiog susirasti gerą fotografą. Deja, čia būsimų jaunavedžių darbas tikrai nesibaigia. Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet jaunieji skundžiasi, kad nuotraukos neperteikė šventės nuotaikos arba akcentavo ne pačius pagrindinius, esminius dalykus, ir dėl to kaltina fotografą. Jei norite, kad viskas vyktų sklandžiai ir vestuvių dieną ar gavus ilgai lauktas nuotraukas netektų gailėtis, turite kaip įmanoma išsamiau aptarti visas smulkmenas. 5 dalykai, kuriuos reikia suderinti su fotografu.

  1. Darbo valandos. Pastebima, kad daugelis žmonių, norėdami sutaupyti, pasisamdo fotografą keletui valandų ir vėliau prašo jo dar truputį pasilikti, teisinasi, jog vėlavo ceremonija, kad netrukus vyks labai svarbūs dalykai, kuriuos būtina įamžinti. Vieni fotografai nežaidžia jokių žaidimų ir laikosi sutarties, kiti papildomas valandas įkainoja dvigubai, treti iš geros širdies aukojasi ir dirba ilgiau, nei susitarta. Kad vėliau nekiltų nesklandumų, nusistatykite tikslias fotografavimo valandas arba, dar geriau, pasilikite 1–2 val. rezervui – taip išliksite sąžiningi ir vėliau nesiskųsite, kad fotografas neįamžino visų svarbiausių šventės akimirkų.
  2. Nuotraukų skaičius. Daugeliui atrodo, kad vestuvių fotografai šiek tiek palaksto su profesionalia aparatūra ir padaro keletą gražių nuotraukų. Vestuvės – tik dalis šio žmogaus darbo. Namuose laukia ilgos retušavimo valandos. Deja, kai kurie jaunieji to nesupranta ir vėliau nustemba, kuomet gauna ne 1000, o 100 geros kokybės nuotraukų. Jei žinote, kad norėsite gauti didesnį kiekį nuotraukų, iškart informuokite fotografą ir tai apsibrėžkite sutartyje. Tik turėkite omenyje, kad už tai greičiausiai teks susimokėti papildomai, nes vestuvių fotografas skirs daugiau laiko nuotraukų atrinkimui ir retušavimui.
  3. Fotografavimo stilius. Planuodami vestuves, greičiausiai jau patys žinote, kokios stilistikos bus šventė. Pasistenkite kuo plačiau nupasakoti jos idėją ir fotografui. Pagal temą, spalvas, dekoracijas ir kitą esminę informaciją jis galės susiplanuoti ir pačių nuotraukų stilių. Idealiausia, jei fotografui dar ir parodysite patikusių vestuvių nuotraukų pavyzdžių – pagal jas jis supras, ko norite, ir galės tinkamai perteikti norimą stilių.
  4. Turėkite planą. Jei neturėsite aiškaus vestuvių fotografavimo plano, apsunkinsite darbą fotografui, jis veiks nenuosekliai, bus mėtomas iš vienos vietos į kitą. Profesionalas turi žinoti, kas vyks šventės metu minučių tikslumu, nes tik tai padės užfiksuoti pačius svarbiausius momentus ir darbą atlikti nepriekaištingai.