fbpx

Kada tikėtis padarytų vestuvinių nuotraukų?

 

Nuslūgus vestuvių šurmuliui, jaunavedžiai pradeda nekantrauti – kada gi sulauks vestuvių nuotraukų? Tačiau čia reikės trupučio kantrybės, kadangi vestuvių šventės nuotraukų paruošimas užtrunka. Kiek? Kartais net iki pusmečio.

Tam, kad nekiltų nesklandumų šiuo klausimu, laiką, kiek truks vestuvinių nuotraukų padarymas, rekomenduojama aptarti prieš vestuves, o geriausia jei šis aspektas bus įtrauktas į vestuvių fotografavimo sutartį.

Optimaliausias laikas, per kurį vestuvių fotografas turėtų padaryti ir perduoti sutuoktiniams jų šventės nuotraukas – du mėnesiai. Tiek laiko pakanka, kad profesionalus fotografas, net turėdamas daug darbo, suspėtų sutvarkyti vestuvių nuotraukas.

Nuo ko priklauso laikas, per kurį bus padarytos vestuvių nuotraukos? Laikotarpį lemia jaunavedžių poreikiai, kaip greitai dirba fotografas, koks jo užimtumas, kiek nuotraukų reikia koreguoti ir retušuoti.

Kalbant apie nuotraukų tvarkymo darbus, tikslinga paminėti, kas gi įeina į šį procesą, kadangi klientai neretai smalsauja, kodėl nuotraukų padarymas trunka taip ilgai? Šį laiką daugiausia „pasiglemžia“ du darbai:

  • – nuotraukų redagavimas;
  • – nuotraukų retušavimas.

Nuotraukų redagavimas suteikia fotografijoms papildomo žavesio, spalvų, jeigu jų stokojama. Profesionalus fotografas nuotraukas redaguoja, atsižvelgdamas į meninį, estetinį bei spalvinį aspektus. Nuotraukų redagavimui yra nemažai programų, prieinamų internete, todėl jas parsisiųsti gali bet kuris vartotojas. Visgi profesionaliai redagavimo procesą atliks partyręs specialistas.

Kur kas sudėtingesnis ir ilgiau trunkantis procesas yra nuotraukų retušavimas, todėl retušuojamos ne visos nuotraukos, tačiau jų dalis. Konkretų retušuojamų fotografijų skaičių reikėtų aptarti tariantis su fotografu dėl jo paslaugų. Dar geriau – jei tai bus įtraukta į fotografavimo paslaugų sutartį.

Nuotraukų retušavimas leidžia suteikti nuotraukoms tai, ko stokojama. Retušuojant nuotraukas paslepiami odos trūkumai, pavyzdžiui, spuogeliai, raukšlės ir pan. Nuotraukų retušavimas – kruopštus ir tikslumo reikalaujantis darbas, kuris ir lemia ilgesnį laiką, kol nuotraukos pasiekia jaunavedžius.