fbpx

Vestuvių fotografas pataria kaip pasirinkti aplinką fotosesijai
Kaip pasirinkti aplinką fotosesijai?

Turbūt pažįstama tokia situacija, kai nuotraukose pamatote kurioziškų vaizdų, nepageidaujamų žmonių ar nereikalingų daiktų. Jei virš galvos kyšo stulpas ar aplinkos objektas ryškesnis už jus, kadras neatrodo geras. Aplinka išties yra vienas iš esminių nuotraukos elementų. Kaip pasirinkti vietą, kuri suteiktų fotosesijai papildomo žavesio? Kuo skiriasi nuotraukos didelėse ir mažose erdvėse? Į ką atkreipti dėmesį, renkantis vietą asmeninei, profesinei ir vestuvių fotosesijai? Kokios idėjos yra sveikintinos, o kokių geriau atsisakyti?

Asmeninė fotosesija profesinėje aplinkoje

Renkantis erdvę asmeninei fotosesijai, būtinai pasitarkite su fotografu. Puiku, jeigu turite galimybę fotografuotis toje aplinkoje, kur praleidžiate daugiausiai laiko, pavyzdžiui, šokėja baleto studijoje ar bet kokioje salėje su veidrodžiais, krepšininkas krepšinio aikštelėje, o muzikantas, galbūt, koncertų salėje. Fotografas, iš anksto informuotas apie erdvės pobūdį, pasirinka tinkamiausią techniką bei apgalvoja apšvietimo sprendimus. Svarbiausia, kad patys jaustumėtės patogiai ten, kur būsite fotografuojami. Jums gerai pažįstamoje aplinkoje išliksite nesusikaustę, gerai jausitės prieš kamerą ir nuotraukose atrodysite itin natūraliai.

Jūsų ir aplinkos kontrastaiaukštyn

Žinoma, kokybiškai „nušautos“ nuotraukos, išryškinančios kontrastus, visada atrodo įdomiai. Nenurašykite senų apleistų pastatų kaip blogo fono. Apsirengę puošnesniais drabužiais, išgausite įdomias ir susimąstyti verčiančias nuotraukas. Įsivaizduokite save įsispraudusį (-ią) į seną vonią prabangioje aplinkoje, tai tarsi akimirka iš nuotraukų serijos „Aktorius iš sudegusio teatro“. Grafičiais išdekoruotos sienos yra ne vieno fotografo mėgstamas objektas – jo fone gali atsiskleisti meniškos sielos žmonės. Pavyzdžiui, griežtos išvaizdos, bet kūrybingas verslininkas, nuotraukose gali atrodyti kaip įdomi daugialypė asmenybė.

Fotografavimo mažose erdvėse niuansai

Jeigu esate apribotas tam tikrų konkrečių kelių kvadratinių metrų, stenkitės iš jų išpešti viską, kas geriausia. Daugelis fotografų rekomenduotų išnaudoti dienos šviesą vietoj blyksėjimo blykste. Geriausias yra natūralus dienos apšvietimas. Ir pamirškite kalba
s, kad šiukštu, negalima fotografuoti prieš langą. Žinoma, jūsų bruožai šiek tiek bus prislopinami, bet būtent prieš langą galima sukurti šešėlinį svajingą vaizdą ir palikti daug vietos paslapčiai. Taip pat fotografuojant namų aplinkoje pasirūpinkite, kad fone nebūtų itin ryškių objektų, kurie galėtų jus užgožti. Jei tai padaryti sunku, paprašykite fotografo, kad už jūsų esantis fonas butų „išplaukęs“. Nusprendus pasidaryti keletą portretinių nuotraukų, rinkitės vienspalvį švelnių spalvų foną. Ir jeigu visgi neįmanoma išsisukti be blykstės, nepamirškite, kad ji atspindės sienų ir lubų spalvas – tad esant mėlynos ar raudonos spalvos sienoms – jūs būsite puikiai susitapatinęs su aplinka. Visgi geriau, kad fonas jūsų ne maskuotų, o priešingai – išskirtų.

Viešosios erdvės ir gamta

Jeigu yra noro ir, žinoma, galimybių, ištrūkite į atvirą erdvę – paplūdimį, gerai pažįstamas ir dar neatrastas miestų gatves, miškus ar net pelkes. Vietas pasirinkite pagal savo pomėgius. Galbūt esate smuikininkas, kuris puikiai gali suvaidinti gatvės muzikantą judriausioje miesto gatvėje arba ramiame parke? Galbūt jūs – žygius ir stovyklavimą mėgstantis skautas? Tuomet rinkitės miškus, žaliąją gamtą, kurios Lietuvoje, ačiū Dievui, vis dar apstu. Nepabijokite ir iššūkių – iš po ratų trykštančio purvo ar šalto upelio vandens. Pažvelkite į vietą iš kitos perspektyvos – sustokite gatvės vidury, pasilenkite, atsitūpkite, ropokite, o jeigu reikės – ir trumpam sustabdykite eismą. Išnaudokite viešąsias erdves: telefono būdeles, suoliukus, natūralias gamtos ar meno skulptūras. Kiekvienas objektas gali tapti puikiu fonu nuotraukai. Atvažiuokite į pasirinktą vietą prieš foto sesiją, pabandykite pajusti jos dvasią, apžiūrėti neįprastas vietas.

Aplinkos pasirinkimas vestuvių fotosesijai

vestuvių fotosesijos akimirka

Ypatingo dėmesio yra vertas aplinkos pasirinkimas ir išnaudojimas unikaliems kadrams vestuvių metu. Dauguma jaunavedžių vestuvinei foto sesijai teikia milžinišką dėmesį, jeigu esate vieni iš jų, viską apgalvokite kiek įmanoma anksčiau. Nesitempkite fotografo į tą patį parkelį, kuriame fotografuojasi visos miesto poros. Geriau supažindinkite jį su ta aplinka, kuri sukelia jums stiprias emocijas ir yra verta atminti dėl puikiai praleisto laiko kartu su išrinktąją ar išrinktuoju. Tačiau jeigu sentimentai – ne jums, rinkitės originalias erdves. Pavyzdžiui, okupuokite stadioną, kur jaunieji galėtų būti apsupti pašėlusių sirgalių – pamergių ir pabrolių. Sporto stadionai yra neįprastos erdvės, kuriose galima suvaidinti bėgimą, vartų (ne)sėkmingą gynybą, palaikymo komandą su plakatais ir pergalės šūksniais. Šalia tokių erdvių, vėlgi, nepamirškite ir šiek tiek kontrastingų: senų sandėlių, apleistų statybviečių. Žinoma, viskas priklauso nuo jūsų stiliaus ir kaip esate pasiryžę aukoti savo gražiuosius apdarus. Visgi pabandyti ir sukurti prabangios šventės kontrastą senam apleistam pastatui yra verta. Atminkite, kad vestuvėse, fotografas gali būti laikinu dirigentu, bet pirmu smuiku visuomet griežia jaunavedžiai.

Pasitelkiant fantaziją, bet koks kampelis gali būti nuostabi vieta fotosesijai. Tereikia atlikti namų darbus – pasukti galvą, kaip tinkamai išnaudoti erdvę, iš kokios perspektyvos į ją pažvelgti. Ir svarbiausia – eksperimentuokite. Netikėčiausi šešėliai, gamtos peizažai ar žaismingi buities daiktai gali sukurti paslaptį ir įdomų akcentą, apie kurį niekada net nebūtumėte pagalvoję.

gražios vestuvių nuotraukos