fbpx

Kaip protingai sutaupyti, organizuojant vestuves sodyboje?

Kaip protingai sutaupyti, organizuojant vestuves sodyboje?

Jeigu planuojate vestuves 2016 metais, tikriausiai jau turite sudarę visą sąrašą darbų ir laukiančių išlaidų. Po truputy atsirandanti migrena dėl vestuvių biudžeto nėra trokštamas šventės priedas. Be to, kartais, iš pirmo žvilgsnio, itin daug pastangų ir lėšų pareikalavusios smulkmenos taip ir lieka neįvertintos. Tad kur verta verštis diržą, planuojant vestuves, o kur skųpas greičiausiai sumokės du kartus?

untitled4

Sodyba vestuvėms ir fotografas

Geriausia ką gali pasirinkti praktiški jaunieji yra šventės vieta netoli miesto, kuriame vyks ceremonija. Vis negalite apsispręsti ar rinktis kaimo turizmo sodybą, ar elegantišką vestuvių salę. Tuomet Jūsų poreikius atitiks elegantiškai ir puošniai įrengta salė, sodyboje. Joje nebus kaimiškų stalų ar pirkios tipo aplinkos. Kaip tik, tokia sodyba privers žagtelti pamačius puošniai dekoruotus stalus ir puikiai įrengtas erdves. Sodyboje įvairiausio amžiaus svečiai ras ką veikti. O fotografas galės įamžinti vestuvių akimirkas gamtoje. Juk gamtoje visi jaučiamės natūraliai. Todėl sodyboje daryta fotosesija ir šventės atmosfera taps nepakartojama. Be abejo, tokiu būdu Jūs sutaupysite nemenkas sumas kelionei nuo ceremonijos iki šventės vietos. O taip pat nereikės ieškoti specialios erdvės fotosesijai.

Renginio organizatorius

Jaunieji dažnai svarsto ar verta vestuves organizuoti patiems. O gal geriau viską patikėti renginių organizatoriui? Visgi, tai nebūtų itin taupus sprendimas. Nes renginio organiztorius, vienaip ar kitaip, derinsis prie Jūsų poreikių. Renginio organizatorius būtinai norės samdyti vedėją arba grupę. O tai dar viena nemažai kišenę ploninanti sritis.

Tačiau Jūs galite įrašyti garso takelį, susukti mini filmą, ir jį leisti per kompiuterį. Ne ką smagiau išdalinti svečiams užduotis ir taip į šventės organizavimą įtraukti visus.

Joks renginių organizatorius nesukurs, Jums, šventinės nuotaikos, jeigu patys tam priešinsitės. Laimi tos poros, kurios konsultuojasi su sodybos šeimininkais, fotografais, vestuvinių suknelių salonų savininkais, draugais ir giminėmis.

Į madą grįžta senosios lietuvių vestuvių tradicijos

Pamažu iš vestuvių salonų vitrinų dingsta laisvos, graikiško stiliaus suknelės. O renginių organizatorius keičia etnologai. Vestuvių fotografai džiaugiasi galėdami įamžinti nuostabius tradicinius vestuvių papročių elementus. Juolab, kad senąsias vestuvių apeigas galima pritaikyti prie šiandienos poreikių ir pomėgių.

Vainiko nuėmimas

Prieš gaubiant nuotaką nuometu simboliškai nuimdavo vainiką. Dažniausiai tai atlikdavo jaunikio įgaliotinis – vyriausias pabrolys. Nuimtą vainiką pamergės bandydavo išsipirkti arba kaip nors pavogti. Pamergės rūtų vainikėlį uždėdavo nuotakos jaunėlei seserei.

Jaunųjų sutikimas sodyboje

Seniau vestuvių ceremoniją bažnyčioje stebėdavo itin mažai žmonių. Piršlys, kartu su piršliene ir likusiu pulku, jaunųjų laukdavo prie stalo. O atvykę jaunieji turėdavo išsipirkti vietas. Visgi, šio papročio pirminis variantas buvo jaunosios „sodo“ pirkimo tradicija. Tuomet, nuotakos pusės moterys iš eglės ar šiaudų surišdavo kupetą ir papuošdavo ją žolynais, kaspinais. Tokio „sodo“ pirkimas jaunikiui ir pabroliams padėdavo atrasti vietos prie stalo.

Išlikusios tradicijos

Iki dabar itin populiarus paprotys – incianizuotas piršlio korimas. Tradiciškai piršlio gelbėtoja yra jaunoji, kuri uždėdama piršliui audinę juostą atleidžia už melą ir išviliojimą iš namų.

Šias dienas pasiekė ir dar vienas paprotys, kuriuo anyta perduoda šeimininkavimą jaunajai. Tradiciškai šventės pabaigoje jaunojo mama įteikia kokį buities daiktą marčiai. Tokiu gestu priimdama ją į savo šeimą.

untitled2

Kažkas skolinto

Iš JAV atėjo nauja mada vestuvų dieną jaunąjai turėti kažką naujo, skolinto ir mėlyno. Panašią tradiciją turėjo ir mūsų senoliai. Buvo manoma, kad jaunimo gyvenimo pradžiai reikia atiduoti naudotus ūkio padargus ar kitus buityje nenaudojamus daiktus. Taip nemažą karutį, surūdijųsių grėblių ir senų šluotų, prikrovę svečiai jį palikdavo jaunojo namuose.  O tuomet, kaip sakoma, dovanotam arkliui, … .

Jaunųjų guldymas ir kėlimas

untitled

Jaunųjų lovoje būtinai būdavo paguldoma suvystyta lėlė. Taip buvo tikėta, kad guolis bus vaisingas. Po pagalvėmis dedamas duonos gabalėlis. Tuo norėta jaunai šeimai turtus prišaukti. Svočios pareiga būdavo jaunuolius paguldyti ir pasakyti šmaikščias instrukcijas apie vedybines priedermes.

Ryte, jauną šeimą keldavo anksti. Visas pulkas svečių, kurie dažniausiai net nebūdavo nuėję gulti, vos gaidžiams sugiedojus, atsinešdavo prie kambaio durų metalinių puodų ir kočėlų. Keldami žvėrišką triukšmą bandydavo jaunuolius pažadinti. Jeigu jie norėdavo atsikratyti triukšmadarių, turėjo išsipirkti.

Senosios Lietuvių vestuvių tradicijos yra itin jaukios ir prasmingos. Norintiems tokią šventę sukurti savo svečiams puikiausias pasirinkimas bus vestuvės sodyboje .