fbpx

Krikštynos: kaip vaikui susidraugauti su krikštynų fotografu

Krikštynos: kaip vaikui susidraugauti su krikštynų fotografu?

Viena pirmųjų jaunos šeimos švenčių ir svarbus įvykis mažylio gyvenimo istorijoje yra krikštynos. Linksmos akimirkos, tradicijos ir simboliai tiesiog magiškai įtraukia tiek tėvelius, tiek ir patį mažylį. Šias gražias akimirkas visada norisi prisiminti, todėl vestuvių fotografai krikštynose yra dažni svečiai. Nors iš pirmojo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vaikus fotografuoti paprasta, dažnas krikštynų fotografas susiduria su mažųjų baimėmis, kurias tenka įveikti.

Kodėl vaikai nemėgsta fotografuotis?

Mamos, stebėdamos savo vaikus, pastebi, kad vieni jų itin mėgsta maivytis prieš fotoobjektyvą, o štai kiti to tarsi nemėgsta. Tačiau krikštynų fotografai patvirtins, kad fotografuotis mėgsta visi vaikai, tiesiog kai kurie jų… paprasčiausiai prisibijo. Sakysite ko gi čia bijoti? Taip atrodo mums, suaugusiesiems, tačiau mažyliams ir fotoaparatas atrodo kur kas didesnis, ir skleidžia keistus garsus, o netikėtas blykstės žybtelėjimas gali nejuokais išgąsdinti.

Tam, kad krikštynų fotosesija būtų sklandi ir galėtumėte džiaugtis gražiomis nuotraukomis, vaikutį su fotoaparatu būtų galima supažindinti dar prieš šventę. Svarbiausia jo neišgąsdinti, nepulti fotografuoti staiga ir išlaikyti atstumą. Krikštynų fotografai pastebi, kad dažnai fotoaparatas mažiesiems sukelia susidomėjimą, tačiau prisidėjęs aplinkinių dėmesys, garsai, balsai ir kiti trikdžiai išmuša iš vėžių. Fotografuotis „saugiausia“ natūralioje aplinkoje – taip mažiausia tikimybė pamatyti ašaras ir surauktą veidelį.

055 (Copy)

Krikštynų fotosesija

Pati krikštynų ceremonija nėra ilga, todėl dažniausiai krikštynų fotografas pakviečiamas dalyvauti ir pasiruošimo procese. Tai labai geras sprendimas, nes taip ramioje aplinkoje ir be streso mažylis pažins krikštynų fotografą, o ir krikštynų foto bus nuostabios. Žinoma, reikėtų truputį pasiruošti: pasiruošimo metu mažylis gali būti aprengtas ryškesniais drabužėliais, turėti žaisliukų ar kitų savo aplinkai įprastų mielų smulkmenų.

Po pasiruošimo krikštynų fotografas fiksuoja oficialiąją krikštynų ceremoniją bažnyčioje. Čia truputis streso neišvengiama – dažniausiai visi išsigąsta ceremonijos dalies su švęstu vandeniu. Tačiau vėliau mažylis greitai nusiramina ir vėl gali džiaugtis tėvų bei krikšto tėvų dėmesiu.

Krikštynų fotosesija dažniausiai vyksta šventės vietoje arba, jei tai šiltasis metų laikas, lauke. Abi vietos yra pakankamai saugios, nes krikštynų fotografas, jei vaikutis jo dar prisibijo, gali išlaikyti didesnį atstumą taip nesukeldamas neigiamų emocijų. Fotografuojantis lauke galima rinktis gražią gamtos aplinką, parkus, bažnyčios prieigas – buvimas gryname ore suteikia mažiesiems geros nuotaikos, juos domina aplinkos garsai.

Krikštynų fotosesija taip pat gali tapti ir visos šeimos fotosesija, todėl gali iš anksto papasakoti savo norus krikštynų fotografui, numatyti vietas, kuriose fotografuositės. Prisiminkite, kad nuotraukų atsiminimui su mažyliu norėsite ne tik Jūs patys, bet ir krikšto tėveliai, seneliai bei kiti krikštynų svečiai. Dėl šios priežasties fotografavimosi laiką reikėtų planuoti gana detaliai ir neužtęsti fotosesijos, kad mažylis nepervargtų ir netaptų irzlus.

Tiems, kurie renkasi krikštynoms Lietuvos kurortus ar itin populiarias vietas patariama krikštynas organizuoti penktadienį arba sekmadienį – taip susidursite su mažesniu žmonių srautu, turėsite daugiau laisvės fotosesijai, o ir krikštynų fotografai šiomis dienomis šiltojo sezono metu būna laisvesni.

067 (Copy)