fbpx

Planuose – vestuvės užsienyje? Keli naudingi patarimai

Susituokti svečioje šalyje – egzotiškoje, kur pasakiškas oras – svajoja daugelis porų. Dar visai neseniai tai buvo prabanga, kurią sau leisti galėjo toli gražu ne kiekvienas. Tačiau šiandien tendencijos visai kitos – vestuvės užsienyje prieinamos daugeliui. Maža to, tokį kelionės paketą galima įsigyti išsimokėtinai, todėl nereikia iškart sumokėti didelės sumos. Jei planuojate vestuves užsienyje, Jums bus naudingi toliau pateikti patarimai:

1)      Pasinaudokite interneto teikiamomis galimybėmis – šiais laikais bene viską suplanuoti ir padaryti galima virtualioje erdvėje. O tai turi nemažai teigiamų aspektų: Jūs taupote savo laiką, finansinius išteklius ir kt.

2)      Planuokite vestuves pats. Žinoma, lengviausia pasinaudoti kelionių organizatorių paslaugomis, tačiau patys planuodami savo šventę geriausiai įgyvendinsite savo viziją ir svajones. Juk tai Jūsų didžioji diena – vienintelė tokia.

3)      Skirkite laiko atsiliepimams internete paskaityti. Geriausią ir objektyviausią poziciją pateikia konkrečioje vietoje šventę rengę asmenys, o ne kelionių organizatoriai, vadybininkai ir pan. Atsiliepimai internete padės įvertinti Jūsų vietos ir kitų aspektų pasirinkimą.

4)      Žinoma, pasirūpinkite dokumentais. Kaip ir Lietuvoje, taip ir svečiose šalyse, vestuvėms užsienyje reikalingi esminiai dokumentai: pasai, gimimo liudijimai, krikšto dokumentai bei leidimai tuoktis kitoje parapijoje. Pasidomėkite, kai kur, pavyzdžiui, Karibuose, procedūros paprastesnės ir šūsnies dokumentų nereikės – pakaks tik gimimo liudijimų. Svarbu tai, kad visi dokumentai  būtų išversti į visiems priimtiną anglų kalbą arba kalbą tos šalies, kurioje ketinate tuoktis (šiuo atveju reikia pasidomėti konkrečiais reikalavimais). Dokumentai privalo būti patvirtinti notaro.

5)      Nepradėkite dokumentais rūpinti likus mažai laiko iki numatytos vestuvių datos. Kodėl? Pirma, Jūs nežinote, kiek tiksliai užtruks dokumentų vertimas ir notaro patvirtinimas. Antra, neretai reikalaujama, kad į santuokos vietą dokumentai būtų atsiųsti likus keliems mėnesiams iki vestuvių.

6)      Planuodami skrydį atsižvelkite į tai, kad dažniausiai pati santuokos ceremonija gali vykti praėjus tik 1–2 dienoms po atvykimo į tą šalį.

7)      Kalbant apie kokybę ir paslaugų gausybę, tai visus laurus šiame sektoriuje skina Karibų salos – pastarosios traktuojamos idealiausia vieta jungtuvėms.Todėl vestuvės užsienyje – konkrečiai – Karibuose – yra svajonė. Čia Jūs būsite atleisti nuo visų rūpesčių ir galėsite mėgautis savo šventės laukimu, pačia švente. Nuo pat atvykimo į Karibus jausite, kad tai Jūsų vestuvių kelionė.

8)      Žiedus rekomenduojame įsigyti Lietuvoje. Žinoma, nesunkiai jų įsigysite ir svečioje šalyje. Tačiau Lietuvoje pirkti Jums bus artimesni, maža to, čia galite rasti vietų, kuriose būsimieji jaunavedžiai gali stebėti jų žiedų gamybos procesą ir net į jį įsilieti.

9)      Vestuvės užsienyje dažniausiai pasirenkamos šiltuosiuose kraštuose, tačiau ir čia kartais būna lietaus sezonai, todėl planuodami vestuves ir rinkdamiesi laiką, atsižvelkite į klimato sąlygas.

10)  Vestuvinius drabužius supakuokite tinkamai ir pasiimkite į rankinį bagažą, kad nenutiktų nenumatytų dalykų.

Vestuvės užsienyje – puikus pasirinkimas, kuris pasiteisins, jei atsižvelgsite į pateiktus patarimus ir taip išvengsite nesusipratimų bei palengvinsite sau šventės planavimą.