fbpx

Priešvestuvinė fotosesija: ar verta?

Priešvestuvinė fotosesija: ar verta?

Praleisti kelias valandas, o kartais net ir visą dieną vestuvių fotosesijoje yra įprasta jaunavedžių praktika. Tačiau vestuvių fotografai teigia, kad vis dažniau jaunos poros pageidauja surengti papildomą fotosesiją, kuri organizuojama gerokai anksčiau prieš vestuves. Priešvestuvinė fotosesija yra tarsi generalinė fotosesijos repeticija prieš vestuves. Manoma, kad ši praktika atkeliavo į Lietuvą iš užsienio ir dažniausiai tuo susidomi nuotakos, kurios kartu atlieka ir bandomąją šukuoseną, ir bandomąjį makiažą. Tačiau ne tik jaunajai, bet ir jaunajam, o drauge ir pačiam fotografui labai svarbu pasirinkti tokią fotosesiją dėl daugelio priežasčių.

Fotografai teigia, kad dažniausiai jaunieji pageidauja, kad priešvestuvinė fotosesija būtų atlikta to paties fotografo, kuris įamžins įsimintiniausias poros akimirkas vestuvėse. Praktika rodo, poros renkasi fotografą pagal portfolio nuotraukas, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į tokius aspektus kaip fotografo bendravimo būdas, asmenybė. Priešvestuvinė fotosesija leidžia jaunavedžiams artimiau susipažinti su fotografu, priprasti prie jo naudojamo fotoaparato, atsikratyti jaudulio, elgtis laisviau, kad nuotraukos atrodytų kuo natūralesnės. Be abejo, nereikia siekti to, kad vestuvių fotografas taptų Jūsų geriausiu draugu, tačiau svarbu pasirūpinti, kad prieš vestuves ir jų metu jaustumėtės visiškai ramūs ir saugūs. Be to, priešvestuvinė fotosesija – tai puiki proga paklausti fotografo visų neraminančių klausimų, pavyzdžiui, ką daryti ištikus tam tikrai problemai arba kur fotografuotis. Be to, kartu su fotografu galima apžiūrėti pagrindinę fotosesijos vietą ir išsiaiškinti, kaip viskas vyks.

Be abejo, papildoma fotosesija reikalinga ir fotografams, kadangi paprastai jie turi nemažai klausimų, kuriuos galima išspręsti tik susitikus su jaunaisiais. Fotografai teigia, kad yra dvi porų grupės:

  • Atsipalaidavę prieš objektyvą. Pastarieji vos išgirdę idėją iškart ją įvykdo, sugeba džiaugtis vienas kitu. Šiuo atveju fotografo užduotis yra surasti įdomių fotografijos kampų ir stengtis užfiksuoti įspūdingus kadrus.
  • Tie, kurie sutrinka prieš kamerą ir kuriuos reikia padrąsinti, pamokyti pozuoti, surasti jiems tinkamas pozas ir vietas fotosesijai.

Taigi, tiems, kurie nežino, kaip elgtis prieš kamerą, priešvestuvinėje fotosesijoje fotografai gali padėti ir suteikti žinių, kad vestuvėse jaunieji žinotų, į ką atkreipti dėmesį fotografuojantis ir gražiai atrodytų. Fotografai dažnai juokauja, kad kartais jaunuosius tenka pamokyti bučiuotis prieš kameras, kad bučinys neatrodytų toks dirbtinis, o būtų romantiškas ir subtilus.

Ne paslaptis, kad fotosesijos vieta taip pat labai reikšminga. Tačiau jos patrauklumas gali kisti, priklausomai nuo kai kurių veiksnių, pavyzdžiui, metų laiko. Tad jei nenusprendžiate, kurias vietas vestuvių fotosesijai pasirinkti, priešvestuvinė fotosesija bus puiki galimybė įvertinti, kurios vietos fotografijose atrodys gražiausiai.

Taigi, jeigu pasirinkote Jums patinkantį fotografą, neapsiribokite tik vienu susitikimu prie kavos puodelio, suorganizuokite priešvestuvinę fotosesiją, kurios galutinis rezultatas bus įspūdingos vestuvinės nuotraukos.