fbpx

Vestuvėms tinkamiausios kaimo turizmo sodybos

Kur organizuojate savo vestuves? Miesto restorane ar kaimo turizmo sodyboje? Kai kas renkasi abu variantus, jei vestuves švenčia dvi dienas. Tai brangiau, tačiau tokias vestuves įsiminsite ilgam. Bet grįžkime prie pagrindinio klausimo. Dabar vyrauja tendencija švęsti kaimo turizmo sodybose. Tai optimalus variantas daugeliu atvejų, tačiau kokios kaimo turizmo sodybos yra pačios geriausios ir tinkamiausios vestuvėms švęsti?

  1. „Užmiesčio pilys“. Kaimo turizmas – ne tik nakvynė į senovinę daržinę panašiame name. Kaimo vietovėse gausu nedidelių pilių ir dvarų, kurie buvo pastatyti ne prieš kelis šimtus metų, o dar užpernai. Juose rasite senovės aristokratijos elementų. Aristokratiška aplinka – puikus pasirinkimas švenčiantiems prabangias vestuves. Mieste tokių rūmų kaina yra labai didelė, tuo tarpu kaimo turizmas gali pasiūlyti kur kas prieinamesnių variantų.
  2. Pramogų kompleksai gamtoje. Tai dideli pramogų kompleksai miške, prie ežero. Jie iš dalies gali būti vadinami kaimo turizmo sodybomis, tačiau vestuvininkai juos labai mėgsta. Apie ką kalbame? Geriausi pavyzdžiai – Belmonto pramogų kompleksas Vilniuje, o taip pat HBH kompleksas šalia Palangos pajūryje. Tai vieni didžiausių ir garsiausių Lietuvoje pramogų kompleksų, tačiau kiek mažesnių ir tokių pat gražių yra beveik kiekviename mieste ar rajone.
  3. Vilos. Nuo pramogų komplekso jos skiriasi tuo, kad neturi tiek daug skirtingų pastatų, ir visas veiksmas vyksta pagrindiniame pastate. Tai pusiau šventėms, pusiau nakvynei skirtas pastatas, todėl čia važiuojama tik su nakvyne. Viloje dažniausiai įrengta didelė pobūvių salė ir net virtuvė, tad maistas tiekiamas vietoje.
  4. Kaimo turizmo sodybos. Tai pavienės nedidelės kaimo turizmo sodybos su didesne erdve. Labai tinka nedidelėms vestuvėms. Jose dažniausiai yra nedidelė pirtis, kubilas, netoliese iškastas tvenkinys arba telkšo ežeras. Sodybos aplinka sutvarkyta kaimišku stiliumi, gali būti įvairių meninių kompozicijų, skulptūrų, instaliacijų. Maistas dažniausiai yra atvežamas, nes vestuvininkams maistui paruošti reikia didelės virtuvės, kurios paprastai kaimo turizmo sodybose būna itin minimalistinės.
  5. Palapinės. Kai vestuvės didelės ir kaimo turizmo sodyba visų svečių nesutalpina, statoma didelė palapinė šalia tokios kaimo turizmo sodybos, kuri turi daugiau miegamų vietų, nei pobūvių salių. Šiuolaikinės palapinės pastatomos greitai ir yra atsparios prastam orui, todėl Lietuvoje artimiausiu metu jų turėtų tik daugėti. Be to jos yra skirtingų formų, dažniausiai baltos spalvos. Tai idealiai tinka vestuvėms, ko negalima pasakyti apie rastines sienas ir dailylentėmis iškaltas pobūvių sales.

Aišku, visada galima pas močiutę kaime, tačiau ir čia reiktų pasirūpinti palapine.

Kodėl mes kalbame apie kaimo turizmo sodybas? Vestuvių fotografai prisižiūri daugybę vestuvių ir kaimo turizmo sodybų. Jei jaunieji dar neturi išsirinkę vietos, visada galime patarti. Žinome, kur padaryti įspūdingiausius kadrus, tad kai kurios kaimo turizmo sodybos yra mūsų mylimiausios, nors tiesioginės naudos už rekomendaciją ir negauname.

Beje, praleidome dar vieną vietą, kurioje vilniečiai ir klaipėdiškiai mėgsta organizuoti vestuves – laivai ir jachtos. Bet apie tai – kituose straipsniuose.