fbpx

Mūsų patarimai, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią vestuvių fotografą

vestuviu-fotografas-fotogidas

Vestuvės – turbūt pati gražiausia ir svarbiausia dviejų įsimylėjusių žmonių šventė, žyminti jų bendro gyvenimo pradžią. Tai šventė, kuri neapsieina be ilgo planavimo, organizavimo, draugų ir artimųjų pagalbos, jaudulio, nervinimosi ir t.t. Kad ir kiek ilgai planuotumėte, pačios vestuvės prabėgs neįtikėtinai greitai, todėl neabejotinai svarbu išsaugoti tokios iškilmingos dienos emocijas gyvas bent nuotraukose, o geriausiai tai padaryti padės profesionalus vestuvių fotografas. Kad metams bėgant galėtumėte vėl ir vėl atsiminti laimingiausias akimirkas ir dalintis jomis su artimaisiais, būtina išsirinkti tinkamą ir savo darbą puikiai išmanantį vestuvių fotografą.Jeigu vestuvių fotografas, kurį pasirinksite turi didelę patirtį, vestuvių dieną Jums nebereikės rūpintis kaip, kur, kada ir su kuo pozuoti. Jis greičiausiai pasirūpins net šventės dalyvių nuotaika, jeigu tik reikės. Turbūt vienintelis dalykas, ko geras vestuvių fotografas negali padaryti – užsakyti gero oro. Pateiksiu keletą svarbiausių dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, renkantis vestuvių fotografą.

 1. Nedelskite!

Jeigu organizuojate savo šventę bir
želio – rugsėjo mėnesiais, paskubėkite susirasti gerą vestuvių fotografą likus bent pusmečiui iki vestuvių. Dažniausiai profesionalūs vestuvių fotografai užsakomi likus 9-12mėn. iki vestuvių.

2. Kalbėkite su fotografu gyvai

Vien elektroniniu paštu gero fotografo tikrai neišsirinksite. Paskambinkite, susitarkite dėl susitikimo. Pasiteiraukite apie patirtį, jo mėgstamą fotografavimo stilių, techniką, kokių atsargumo priemonių imasi, kad išsaugotų užfiksuotą informaciją. Galite net pasiteirauti buvusių klientų kontaktų ir paklausti, ar jie buvo patenkinti fotografo darbu, bendravimu bei nuotraukomis.

3. Nepamirškite, jog labai svarbu fotografo asmenybė

Vestuvių fotografas toli gražu neturėtų būti „tylusis šventės svečias“. Be to, kad jis profesionalus ir patyręs, jis turėtų būti visų svečių „draugas“ – bendraujantis, nevengiantis šypsotis, veržlus, nestokojantis patarimų, greitas, kūrybingas ir pan. Visas šias savybes tikrai pastebėsite jau per pirmą susitikimą su juo.

4. Suderinkite detales

Būtinai sužinokite, ką gausite už sutartą kainą. Kiek laiko jus fotografuos, kiek ir kokių atspausdintų nuotraukų pateiks? Ar reikės papildomai mokėti už kurą? Pasidomėkite, ar teikia papildomas paslaugas (foto ant drobės, fotoknyga, fotofilmas ir   pan.)?

 5. Būtinai pasirašykite sutartį!

Prieš pasirašydami įdėmiai perskaitykite, išsiaiškinkite visas sąlygas. Sutartyje paprastai išdėstyti produkto gaminimo terminai, kaina, rankpinigiai, leidimas publikuoti nuotraukas ir pan.

 6. Tikslinkite laiką ir kt. detales prieš vestuves

Likus maždaug savaitei iki vestuvių, pasirūpinkite, kad vestuvių fotografas būtų supažindintas su svarbia informacija apie jūsų šventę, bei dar kartelį aptarkite visas detales: laiką, vietą, kelionės planą ir pan.

fotogido komandos darbas